GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Tıbbi adaçayı ve Tıbbi nane yetiştiriciliği

Isparta'da Tıbbi adaçayı ve Tıbbi nane yetiştiriciliği
ISPARTA
578 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
TC.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
Sayı       : 59916911-621.99-E.3170534                                                                        16.10.2019
Konu     : İl Müdürümüz Adaçayı Üreticisini

İl Müdürümüz Adaçayı Üreticisini Ziyaret Etti
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğümüzce yürütülen "Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi" projesi çerçevesinde, İlimizde 2019 yılında Tıbbi adaçayı (Salvia officinalis) ve Tıbbi nane (Mentha piperita) demonstrasyonları kurulmuştur.
Isparta Merkez Yakaören köyü ve Merkez Büyükkışla köyünde 2 çiftçimize 8.000 adet adaçayı fidesi, Merkez Gelincik köyünde 1 çiftçimize 10.500 adet tıbbi nane fidesi verilmiştir.
Tıbbi adaçayı (Salvia officinalis) sağlık sorunlarının tedavisinde ve ilaç sektöründe en yaygın kullanılan adaçayı türüdür. Ayrıca, adaçayına; İyi Tarım Uygulamaları Tarımsal Destek kapsamında; Tıbbi Aromatik Bitkiler Bireysel Sertifika 100 TL/da, Grup Sertifikası 50 TL/da destek verilmektedir
Tıbbi adaçayı (Salvia officinalis) verilen Yakaören Köyü üreticilerimizden S.S. Yakaören Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Ramazan Demir 4.000 adet tıbbi adaçayı fidesini 500 m2 lik alanda yetiştirmektedir.
Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay beraberindeki Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Bayraklı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın ve teknik personellerle birlikte üreticimizi Yakaören köyünde ziyaret ettiler.
İl Müdürü Dolunay, adaçayı üretim parselini dolaşarak üreticilerle ile sohbet etme fırsatı buldu. Üreticilerin gerek fiyat gerek pazarlama gerekse hastalık zararlı konularındaki sıkıntılarını dinledi.
İl Müdürlüğü personeli ile birlikte her zaman üreticilerimizin yanlarında olduklarını belirten Dolunay, "Fikrin Varsa Söyle sisteminin önemini vurgulayarak tarım teşkilatı olarak bundan önce olduğu bu
ndan sonrada her zaman ve her konuda çiftçilerimizin yanında olmaya, onlara destek olmaya devam edeceğiz" dedi.
 
IMG-3889IMG-3890IMG-3894IMG-3903IMG-3913
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA bilgisayar aksesuarları, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR