GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA capa makinesi tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Türkiye’nin ilk online voleybol eğitim platformunu oluşturdu

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Türkiye’nin ilk online voleybol eğitim platformunu oluşturdu
TÜRKİYE
G.Tarihi: 20.01.2021 00:09
812 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları

Eczacıbaşı Spor Kulübü
Basın Bülteni

  
Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Türkiye’nin ilk online voleybol eğitim platformunu oluşturdu
 
Türk sporuna 50 yıldır çok sayıda sporcu ve spor insanı kazandırarak önemli hizmetlerde bulunan Eczacıbaşı Spor Kulübü, 2015 yılından beri çalışmalarını altyapılarda yaygınlaştırmak üzere Geleceğe Smaç projesi kapsamında çalışmaya devam ediyor. Dijitalleşen dünyaya uyum sağlamak ve Türkiye’nin her yerindeki voleybol antrenörleri ile onların sporcularına voleybol eğitimleri ulaştırmak amacıyla EVoleybol.Net eğitim platformunu yayına aldı. 
 
 
Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri, pandemi döneminde hazırladıkları eğitim videolarını ve uzaktan canlı eğitim paketlerini EVoleybol.Net sitesinden yayınlamaya başladılar.
 
EVoleybol.Net sitesinden erişilebilecek video paketleri arasında 6-14 yaş arası sporcularla çalışan antrenörler için voleybol eğitim videoları, 10-12 ve 12-18 yaş grubu sporcularla çalışan antrenörler için kuvvet programları videoları yer alıyor. Bunlara ek olarak platformda antrenmanlarda yardımcı antrenör kullanımı için de antrenör iş birliği eğitim videosu bulunuyor.
 
Uzaktan canlı olarak verilen voleybol eğitimlerine antrenörler kendi sporcuları ile birlikte katılabiliyor ve eğitim sonunda tüm katılımcılar Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Eğitim Sertifikası alabiliyor.
 
Platform üzerinden verilecek eğitimlerde, program başında ve sonunda toplam 2 saatlik bireysel antrenör eğitimi ve tüm sporculara yönelik 6 ya da 12 saatlik uygulamalı eğitim paketi yer alıyor. Bu eğitimler ile antrenörler bireysel eğitimlerde edindikleri bilgileri uygulamalı olarak pekiştirme olanağı bulabiliyor.
 
Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi İdari Sorumlusu, aynı zamanda ES Voleybol Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olan Sırma Üç EVoleybol.Net ile ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Günümüzün değişen koşulları ve olanakları, çocukların ve gençlerin öğrenme biçimlerini de değiştiriyor. Klasik öğrenme ve öğretme yöntemlerinin yerine bugün odağına araştırma, dinleme ve izlemeyi alan öğrenim yöntemleri öne çıkıyor. Z kuşağı gençleri bunları doğal biçimde uygularken, klasik öğrenme yöntemleri ile yetişmiş 30 yaş üstündeki eğitmenler ve antrenörler gençleri anlamakta, bilgilerini ve deneyimlerini aktarmakta zorluk çekiyorlar. Bu eğitimlerin iki kuşak arasında köprü görevi göreceğine inanıyoruz.

Pandemi döneminde uzaktan eğitime en hızlı biçimde adapte olan gençler bugün spor eğitimini de uzaktan alabiliyor. EVoleybol.Net sitesi, voleybol eğitmenleri ve antrenörlerini bu yeni öğrenme ve öğretme sistemleri ile tanıştırmak, uzaktan eğitim programlarını herkesin kullanımına sunmak için hazırlandı. Yeniliklere açık olan ve pandemi döneminde kendini geliştirmek isteyen tüm antrenörleri ve antrenör adaylarını aramıza katılmaya davet ediyoruz.”
 
Türkiye’nin her bölgesinden gelen eğitim taleplerine yanıt veren Geleceğe Smaç ekipleri, bir yandan da eğitim arşivlerini geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyorlar.
 
 
2015 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü ile ES Voleybol Spor Kulübü işbirliği içinde başlayan Eczacıbaşı Geleceğe Smaç projesi 2020-2021 sezonunda toplam 8 ilde, 18 kampüste faaliyetlerini sürdürüyor. Pandemi döneminde aralıksız biçimde çalışmaya devam eden Geleceğe Smaç ekipleri spor salonlarının kapalı olduğu dönemlerde uzaktan voleybol eğitimleri veriyorlar. 
 
 
Ayrıntılı bilgi için: 
Yeşim Durmuş (yesimdurmus@gelecegesmac.com)
E-posta: bilgi@gelecegesmac.com
Telefon: 0535 050 46 76
 
B-lent-G-neAntren-rlerGelece-e-Sma-2019-2020-Sezonu-A-lMaProgramSporcular 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
türker kapındatürker kapındatürker kapındaISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA kozmetikISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR