isparta-bebek-giyim-isparta-haberISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

YALVAÇ YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI YAPILACAK

YALVAÇ YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI YAPILACAK
TÜRKİYE
207 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
YALVAÇ BELEDİYESİ 19.PSİDİA ANTİOKHEİA YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI
Yalvaç  yöresine ait yemek kültürünün tanıtılması, yeni nesillere yarışma ortamı ile aktarılması ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla Yalvaç Belediyesi tarafından  “Yöresel Yemek Yarışması” düzenlenecektir.
Katılım Şartları ve Yarışma Kuralları: 
1- Yarışmaya, Yalvaç  ilçe sınırları içinde ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir. Şayet başvuru da bulunan ilgili 18 yaşını doldurmamış ise 16-18 yaş arası için aileden anne ya da baba izni ile katılım sağlayabilir.
2- Yarışma keşkek , su böreği  ve kesmik baklavası kategorisi olarak üç  kategoriden oluşacaktır. Yarışmaya katılacak tarifler Yalvaç  yöresine ait olmalıdır.
3-Her kategoride  en az üç katılımcının yarışması gerekmektedir. Üç katılımcıdan aşağı katılım sağlanması durumunda değerlendirme yapılmayacaktır.  
4- Yarışmacılar, sadece bir kategori ile yarışmaya katılabilir. Bir kategori içerisinde aynı evden yalnızca bir kişi katılım sağlayabilecektir.
5-Yarışmaya belediye personeli ve birinci derece yakınları ile belediye meclis üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacaktır.
6- Yarışmaya müracaat 20 Haziran 2022 tarihinde başlayacaktır. Yarışmaya katılmak isteyenler formunu  eksiksiz doldurarak  en geç 20 Temmuz 2022  Çarşamba   günü saat 17.00’ye kadar Yalvaç Belediyesi İlan Bürosuna teslim edecektir. 
7-Yarışmacılar evde hazırlamış oldukları yemekleri sunuma hazır halde 22/07/2022 tarihinde saat 13:00 ‘da hazır bulunduracaklardır.
8-Yarışmaya katılacak kişilerin en az altı kişilik sunum yapacak şekilde hazır bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca yemeklerin jüriye sunumu sırasında ihtiyaç duyacakları servis kaşığı, tabağı, kepçesi vb. araç gereçleri kendileri getireceklerdir.  
9- Yemekler, jüri tarafından sunum sırasında numara ile gösterilecek, yemeğin adı numara kartında belirtilecektir. 
10-Yemekler alanında uzman kişiler tarafından belirlenecek olan jüri tarafından değerlendirilecektir.
11- Yarışmacılar yarışma kurallarına ve yarışma takvimine uymak zorundadır.
12-Yapılan yemekler en az altı kişilik olacaktır. 
13- Yarışmaya katılım ücretsizdir. 
14.Şartnamenin bir nüshası katılımcıya başvuru esnasında imza karşılığı verilecek olup tüm bu şartları kabul etmiş olacaktır.
*Değerlendirme Kriterleri; Yemeğin yöresel olması(40), tadı ve kıvamı  (40), sunumu ve görünüşü (20)  olmak üzere toplam (100) puan üzerinden yapılacaktır. 
Yarışma sonuçları aynı gün ve saatte yarışmadan hemen sonra açıklanacak ve ödül töreni yapılacaktır. 
Ödüller: 
Birinciye:  Tam Altın
İkinciye:  Yarım Altın    
Üçüncüye: Çeyrek Altın 
* Başvuru Yeri ve Şekli
Yarışmaya katılmak isteyenlerin en geç 20 Temmuz 2022  Çarşamba  günü mesai bitimine kadar Yalvaç Belediyesine nüfus cüzdanı fotokopisiyle başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. 
* Yarışmanın Yeri ve Şekli 
Yarışma 22/07/2022 Cuma  günü saat  14:30 da  Turizm Uygulama Oteli Yemek Salonunda yapılacaktır. Yarışma sonuçları aynı gün ve saatte yarışmadan hemen sonra açıklanacak ve ödül töreni aynı gün yapılacaktır.

YALVAÇ BELEDİYESİ
 
imageimageimage
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-samziman-tamiri-MMT-vites-toyota-servisi
isparta-samziman-tamiri-MMT-vites-toyota-servisi
isparta-sarkuteri-peynir-zeytin-urunleri
ISPARTA-tursu-salgam-suyu-cigkofte-siparis, ISPARTA uygun avm, isparta-gul-lavanta-urunleri-dogal-lavander-rose-kozmetik-cosmetics
isparta-guzellik-salonu-merkezi-telefon-numarasi
isparta-pirlanta-yuzuk-kolye-alyans-ucuz-kampanya-koseoglu-kuyukculuk
isparta-guzellik-merkezi-salonu-manikur-kalici-makyaj-protez-tirnak
isparta-cig-kofte-siparis-telefon
isparta-gelinlik-tesettürlü gelinlik-makjaj-kiralama-bindalli-kaftan-
isparta-cam-imalatı-cift-cam-kampanya-fiyatlari
isparta-sarkuteri-yoresel-urunler-cig-sut-et
isparta-gunes-elektrik-paneli
isparta-mobilya-ipek-muzaffer-tarik-karaca-divanev-manco-genc-cocuk-odasi-inegol-divanev-mobilya
isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuartürker kapındaisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR