Isparta Yazar Kasa Servisi

ISPARTA'DAN BAYIRBUCAK'A GIDA YARDIMI

ISPARTA'DAN BAYIRBUCAK'A GIDA YARDIMI
ISPARTA 0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE BİR KAMYON UN GÖNDERİLDİ
Isparta Belediyesi Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için bugüne kadar sürdürdüğü yardımlarını devam ettiriyor. Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatlarıyla hazırlanan ve içerisinde un bulunan bir kamyondan oluşan yardım aracı Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.
Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak amacıyla yola çıkan yardım kamyonunun şoförlerini yolcu ederken değerlendirmelerde bulundu. Bakan Günaydın yaptığı değerlendirmede, “Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerimiz birçok sıkıntılar yaşıyor. Kardeşlerimiz sorunları ve ihtiyaçları olduğunda bizi arıyorlar. Bizde ihtiyaçlarına göre hazırladığımız yardımları kardeşlerimize gönderiyoruz. Kış aylarında talepleri doğrultusunda gıda, kömür ve benzeri yardımlarda bulunmuştuk. Şu an ekmek yapmak amacıyla zaruri ihtiyaç olarak bildirdikleri unu kendilerine gönderiyoruz. Ekmeğin yanına katık istemiyorlar. İlk etapta kardeşlerimize bir kamyon un gönderiyoruz. Türkmen kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

ISPARTA BELEDİYESİ
 
05_06_2018_bayirbucak_yardim

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.