Isparta Yazar Kasa ServisiIsparta Gül ürünleri

Isparta'da öğrenciye halk otobüsü müjdesi

Isparta'da öğrenciye halk otobüsü müjdesi
ISPARTA 3
Isparta Düğün Salonlarıiysl avmISPARTA DÖNER SALONLARI
 
  - Halk otobüsü öğrenciye 1 lira, 30 dakika içinde tekrar binene ücretsiz   
 
 Isparta’da tüm öğrenciler otobüse 1 TL’ye binecek, 30 dakika içinde tekrar binenler ücret ödemeyecek.   
 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından “Türkiye’nin Yaşanabilir En İyi İli” seçilen Isparta’da halk otobüsü fiyatlarında düzenlemeye gidildi. Isparta Belediyesi, ‘en ucuz belediye’ sloganı ile su, cenaze hizmetleri gibi kalemlerde zam yapmadığı kentte halk otobüsleri fiyatlarında da indirime gitti. Belediye Encümenince alınan karar gereği, 1 Temmuz’dan itibaren, ikameti Isparta’da olan ve ikametini Isparta’ya getiren, ilköğretim, orta öğretim ve üniversiteli tüm öğrenciler halk otobüslerine 1 TL’ye binecek. İkametini Isparta’ya getirmeyen öğrenciler ise otobüslerden 2 TL’ye faydalanacak. 
 Ayrıca, öğrencilerin daha önce ikametinin Isparta’da olduğunu ibraz etmesi için şart koşulan 1 aylık süre de 1 yıla çıkarıldı. 
 
Aktarmalar ücretsiz olacak 
Belediye Encümeninin halk otobüsleri ile ilgili aldığı kararlar bununla da sınırlı kalmadı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın önerisi ile belediye encümeni, aktarma dakikasını 15 dakikadan 30 dakikaya çıkardı. Bu kararla birlikte tüm halk otobüsü kullanıcıları 30 dakika içerisinde bir otobüsten başka bir otobüse geçince yeni bir ücret ödemeyecek, ücretsiz binebilecek. 
 
Günaydın: “Her şey halkımız için” 
 Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Seçildiğim ilk günden beri ‘Halkım ne isterse ben onu yaparım’ dedim ve bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Halkımız ve öğrencilerimiz zaten geçim sıkıntısı içerisinde. Yaptığımız projeler ve altyapımız sayesinde Türkiye’nin En Yaşanabilir İli seçiliyoruz. Ancak, halkımızın ekonomik olarak da rahatlaması lazım. Biz de Isparta Belediyesi olarak kendi alanımızda ‘En ucuz’ hizmeti vermek istiyoruz. Yeni aldığımız bu kararlar halkımıza ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
 
AW411946_01


İHA


                                         
Yorumlar3
Onay Bekleyenler3
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Aylin9 ay önce
geçen yılda ikametgahınizi alın dediniz aldık, sonra okullar kapandı yaz tatilinden sonra ıspartaya dönüş yaptık, bi de baktık ki o uygulama kaldırılmış. işinize nasıl geliyorsa öyle davranıyorsunuz. şükür ki mezun oluyorum. memlekete gider gitmez ikametgahimi geri aldiracam. inanıpta sakın aldırmayın ikametgahınızi 2ay sonr geri iptal olur. allah bir dediklerine inanin
Derya derya9 ay önce
okullar üniversiteliler gitmeden önce olsaydıya bu uygulama.öğrenciler bu hafta gidiyor zaten.