ISPARTA BALIKÇI

ESKİ ISPARTA VALİSİ ÖNER VEFAT ETTİ

ESKİ ISPARTA VALİSİ ÖNER VEFAT ETTİ
ISPARTA
G.Tarihi: 08.04.2018 16:22
0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
Isparta eski Valisi ve Milletvekili Ali Haydar Öner vefat etti

Isparta'nın eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Öner, uzun zamandır kanser tedavisi görüyordu.

24.Dönem Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner’in cenazesi 9 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 12.00’de TBMM’de yapılacak Meclis Cenaze Töreni’nin ardından Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir. 

ALİ HAYDAR ÖNER KİMDİR?
Adana Tufanbeyli nüfusuna kayıtlıdır. Memur bir ailenin çocuğu olarak 10.07.1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu.
İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center )’nde çalıştı.
Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi.
1979 Yılında Alman Uluslararası Gelişme Vakfı (DSE)’nin davetlisi olarak Almanya’da 1 ay süreli Yerel Yönetim Birimi olarak İlçe’nin Rolü ve Önemi konulu Seminere ve 1992 yılında da İngiltere’de 8 ay süreli Yabancı Dil Öğrenimi ve Mesleki İnceleme-Araştırma programına katıldı.
1993–2000 yılları arasında Bayburt Valisi olarak görev yapmıştır. 
Giresun Valiliği ardından 17 Haziran 2004 tarihinde Çankırı Valiliği yaptı.
Isparta Valiliği görevinden, 16 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Öner, 07 Ocak 2011 tarihinde görevine başlamıştır.
Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Saadet ŞEN’le evli olan Vali ÖNER’in ilk eşinden Aslınaz ve Aysu adlarında iki çocuğu ve Nazlıgül ile Çınar isminde iki torunu vardır. Vali ÖNER iyi derecede İngilizce ve az seviyede Almanca bilmekteydi.Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.