Yıldırım, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı ile görüştü

 Yıldırım, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı ile görüştü
TÜRKİYE
156 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
  - Yıldırım, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı ile görüştü   
 
- Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile görüştü.   
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Antalya Kaya Palazzo Oteli'nde gerçekleştirilen "Avrasya'da Ekonomik İş Birliği, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma" konulu Avrasya Meclis Başkanları üçüncü toplantısı için kente gelen Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile görüştü. Görüşmede Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu meclisleri arasındaki işbirliğini ilgilendiren ikili ve uluslararası konuların ele alındığı öğrenildi. Parlamentolar arası işbirliği ile geniş Avrasya coğrafyasındaki entegrasyon süreçlerine katkıda bulunan ve Avrasya ülkelerinin meclislerinden artan düzeyde ilgi gören bu toplantıların düzenli olarak gerçekleştirilmesinin önemi vurgulandı. 
  Ayrıca, TBMM ile Rusya Federasyonu Federasyon Meclisi arasında Üst Düzeyli Ortak Komisyon kurulması için mutabakata varıldı. TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Vyaçeslav Volodin arasında gerçekleştirilen görüşmenin sonuç bildirisi ve niyet beyanı da taraflar arasında imzalandı. 
 
8_E988_FC6_2734_4_E50_9322_87_B5894_C52_E8


İHA                              
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.