ISPARTA EĞLENCE MERKEZLERİ
ISPARTA MOBİLYA FİRMALARI

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ SEZONA HAZIR

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ SEZONA HAZIR
ISPARTA 0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
Davraz sezona hazır! Davraz'da tek eksik kar

Isparta’nın parlayan incisi Davraz Kayak Merkezi yeni sezona hazır. Vali Şehmus Günaydın’ın talimatıyla yolları sıcak asfalta kavuşan Davraz Kayak Merkezi, artık kar yağışını bekliyor.  Davraz Kayak Merkezi’ni geçen yıl konaklamalı olarak 11 bin 300, günübirlikçi olarak da 53 bin 309 kişi ziyaret etti. Kar sezonunun uzun olması durumunda bu yıl ziyaretçi sayısında artış bekleniyor.
 
Toros Dağları'nın en yüksek zirvesinde kurulu ve Isparta’nın önemli turizm merkezlerinden olan Davraz Kayak Merkezi'nde artık önümüzdeki günlerde yağması beklenen kar bekleniyor. Vali Şehmus Günaydın’ın ‘Davraz’ı dünya markası haline getireceğiz’ hedefi doğrultusunda yolları Avrupa standartlarına ulaştırılan Davraz Kayak Merkezi’nde tuvalet sorunu da çözüldü. Geçen yıl ve bu yıl yürütülen ağaçlandırma faaliyetlerinde 60 binin üzerinde ağaç dikildi. Hedef ise 500 bin ağaç. İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Çot, tuvaletin ücretli hizmet vermesine rağmen önemli bir sorunun çözüldüğünü ifade ederek, “Sayın valimiz Davraz’a kapalı spor salonu yapılması konusunda bir talimat verdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla bu proje uygulanacak. Sezon başladığında Isparta ve il dışından tüm kayak severleri Davraz’a bekliyoruz” dedi.
 
Isparta’nın parlayan incisi Davraz Kayak Merkezi, yeni sezon için artık kar yağışını bekliyor. Ziyaretçi sayısını her geçen yıl artıran Davraz’ı geçen yıl konaklamalı 11 bin 300, günübirlik olarak da 53 bin 309 kişi ziyaret etti. Vali Şehmus Günaydın’ın talimatlarıyla yolları sıcak asfalta kavuşan Davraz’a bu sezon daha konforlu bir ulaşım sağlanacak. İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Çot, Davraz Kayak Merkezi’nin yeni sezona hazır olduğunu belirtti.

5. TELESİJEY SADECE GÜNÜBİRLİKÇİLERE HİZMET VERECEK
Davraz’da 4 telesiyej, 4 futbol sahası, 2 tane kafeterya olduğunu dile getiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Çot, “Tuvalet sorunumuz vardı, o çözüldü. Yapanlardan Allah razı olsun. Şuanda ücretli ama ücretli de olsa büyük sorun çözülmüş oldu.2600 metredeki kafeterya düzeltildi. 5. Mekanik hattının ihalesine İl Özel İdaresi tarafından çıkıldı. İhaleye bir itiraz vardı. İtiraz kabul edilmedi. İhalenin onaylanmasının ardından  sözleşme imzalanarak yapım süreci başlayacak. Zaten oranın belli bir parası var. 5. Mekanik tesis 2200 metrede olacak ve yalnızca günübirlikçiler kullanacak.

SAYIN VALİMİZ SPOR MERKEZİ OLARAK DA DAVRAZ’A ÇOK ÖNEM VERİYOR
Öte yandan Vali Şehmus Günaydın’ın Davraz’a kapalı spor salonu yapılması konusunda talimatı olduğunu belirten Çot, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla bu proje uygulanacak. Ayrıca Sayın valimiz 29 Ekim’deki ağaç dikme töreninde 60 bin ağaç dikildiğini en az 500 bin ağaç dikileceğini söylemişti. Ağaç dikimlerine de orman bölge müdürlüğü aracılığıyla devam edilecek. Sayın valimiz spor merkezi olarak da Davraz’a çok önem veriyor” dedi.

KAFETERYA, BUTİK OTELLER GİBİ YERLER İÇİN BİRKAÇ KİŞİ BİZE SORDU
Diğer taraftan Davraz’a günübirlikçiler için yeni yatırım yapmak isteyenlerin kendilerinden bilgi aldığını ifade eden Çot, “Kafeterya, butik oteller gibi yerler için birkaç kişi bize sordu” dedi.
Çot son olarak sezonun başlamasının ardından Isparta ve il dışındaki tüm kayak severleri Davraz’a beklediklerini bildirdi.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.