ISPARTA BALIKÇI

CLK'DAN UYARI ISPARTA'DA BUNU YAPARSANIZ ELEKTRİĞİNİZ KESİLEBİLİR

CLK'DAN UYARI ISPARTA'DA BUNU YAPARSANIZ ELEKTRİĞİNİZ KESİLEBİLİR
ISPARTA 0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
CK AKDENİZ ELEKTRİK’TEN TÜKETİCİLERE ÖNEMLİ UYARI:
 
Usulsüz elektrik kullanmayın,
elektriğiniz kesilebilir!
 
Elektrik aboneliğini üzerine almayan tüketicilerin ‘usulsüz elektrik’ kullandığına dikkat çeken CK Akdeniz Elektrik, ‘Mağduriyet yaşamamak için aboneliği hemen üzerinize alın’ çağrısı yaptı. CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Mevzuata göre elektriği kim kullanıyorsa abonelik onun üzerine olmalı. Aksi halde usulsüz kullanım sebebiyle elektriği kesilebilir” dedi.
 
 
Antalya, Isparta ve Burdur’da görevli tedarik şirketi olarak hizmet veren CK Akdeniz Elektrik, müşterilerine ileride bir mağduriyet yaşamamaları için ‘elektrik aboneliğini hemen üzerinize alın’ çağrısı yaptı. CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre herkesin elektrik aboneliğinin kendi üzerinde olması gerektiğini belirterek, “Aksi halde usulsüz kullanım söz konusu oluyor ve yönetmeliğe göre bunun cezai yaptırımları bulunuyor, elektriğiniz kesilebiliyor” dedi.
 
ELEKTRİĞİ KİM KULLANIYORSA ABONELİK ONUN ÜZERİNE OLMALI
Elektrik aboneliğinin kullanıcının üzerinde olmaması, cezai yaptırımların yanı sıra birçok mağduriyete de neden oluyor. Evini kiraya verdiği halde elektrik aboneliğini kiracının üzerine devretmeyen ev sahibi, kiracının fatura ödememesi halinde ‘elektrik borcundan sorumlu’ oluyor ve kiracısının ödemediği fatura nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Yine bir evden taşınırken aboneliğini sonlandırmayan tüketici de eğer o konuta yeni taşınan kişi faturayı ödemezse kullanmadığı bir elektrik borcunu ödemek zorunda kalabiliyor.
 
ELEKTRİĞİNİZ KESİLEBİLİR
Usulsüz kullanım ile ilgili tespit çalışmaları yürüttüklerini ve bu kapsamda tespit edilen tüketicilere ihbarname göndermeye başladıklarını ileten Değerli, ihbara rağmen kendi adına abonelik sözleşmesi imzalamayan tüketicilerin elektriğinin usulsüz kullanımdan kesileceğini ifade etti.
 
ABONE OLMAK ÇOK KOLAY
Bu mağduriyetleri yaşamamak için ise tek yapılması gereken elektrik aboneliğinin kullanıcının üzerine olması. Müşteri odaklı çalışmaları ile öne çıkan CK Akdeniz Elektrik, teknolojiye yaptığı yatırımlarla tüketicilerin çok daha hızlı işlem yapabilmesine imkân sağlıyor. Sadece kimlik ve zorunlu deprem sigortası (DASK) ibrazı ile müşteriler elektrik aboneliğini üzerine alabiliyor. Tüm abonelik işlemleri CK Akdeniz Elektrik’e ait 45 Müşteri Hizmet Merkezi’nde (MÜHİM) 5 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.
 
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.