GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Mersin'de denizin rengi polen tozlarının birikmesiyle değişti

MERSİN - Mersin'de, mevsimsel etkiyle düşen polen tozlarının akıntıyla sahilde geçici olarak birikmesi sonucu denizin renginin değiştiği, durumun kirlilikle ilgili olmadığı bildirildi.Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınd

Mersin'de denizin rengi polen tozlarının birikmesiyle değişti
524 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları

MERSİN - Mersin'de, mevsimsel etkiyle düşen polen tozlarının akıntıyla sahilde geçici olarak birikmesi sonucu denizin renginin değiştiği, durumun kirlilikle ilgili olmadığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların deniz yüzeyindeki sarı rengin kirlilik olabileceği şüphesiyle endişe duyduğu belirtildi.

Bu durumun mevsimsel değişimlere bağlı olarak her yıl yaşandığı ve renk değişiminin kirlilikten kaynaklanmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Alglerin artışı, polen tozları ve yosunlardan kaynaklı biyolojik etkiler, denizde akıntı ve dalgaların etkisiyle sahillerimizde birikerek, renk değişikliğine neden olmaktadır. Birkaç gün önce hava sıcaklığında 8-10 derecelik ani yükselme yaşanmıştır. Bu durum gerek karada, gerek denizde bazı biyolojik olayların gelişmesine, denizlerde dip akıntılarının artmasına paralel olarak çoğalan besinler sonucu yosun ve alglerin artışına, karada ise polenlerin yoğun olarak tozlaşmasına neden olmuştur. Sahillerimizde yaşanan bu durum, önceki yıllarda da aynı dönemde yaşandığı gibi, özellikle bölgemizde bu dönemde çiçeklenen Kıbrıs akasyası bitkisinin polen tozlarının yoğun olarak deniz yüzeyine düşmesi ve akıntı etkisiyle sahillerimizde geçici olarak birikmesiyle meydana gelmektedir."

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA PERDE , ISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA HALI KAMPANYASI, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA bilgisayar aksesuarları, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR