GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in bebeğinin sağlık durumu iyi

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özkan: - "Oksijen desteğine eskisi kadar bağımlılığı kalmadı. Her şey iyi gidiyor"

Kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in bebeğinin sağlık durumu iyi
46 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları

ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özlenen Özkan, kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in bebeği "Ömer Özkan"ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Özkan, AA muhabirine, bebeğin anne sütüyle beslenmeye devam ettiğini, hızlı şekilde kilo aldığını söyledi.

Bebeğin yoğun bakımdaki tedavisinin rutin şekilde sürdüğünü anlatan Özkan, "Bebeğin sağlık durumu iyi. Ağırlığı 1,5 kilograma ulaştı. Oksijen desteğine, eskisi kadar bağımlılığı kalmadı. Her şey iyi gidiyor. Bu şekilde giderse iki hafta sonra bebeği yoğun bakım ünitesinden çıkaracağız." dedi.

Özkan, annenin de bebeğini kucağına alarak evine gideceği günü heyecanla beklediğini belirtti.

Rahmi olmadığı için hamile kalamayan Derya Sert'e 23 yaşındayken, Prof. Dr. Ömer Özkan'ın başkanlığındaki ekip tarafından 8 Ağustos 2011'de, 7 saat süren operasyonla kadavradan rahim nakledilmişti. Sert, uzun süren tedavinin ardından 4 Haziran 2020'de hamileliğin 28. haftasında 760 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirmişti.


Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR