GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Antalya'da ağustostan itibaren turizmde hareketlilik bekleniyor

Vali Ersin Yazıcı: - "Ağustosun başlamasıyla turizmde önemli hareketlenme olacağını ümit ediyoruz. Avrupa'nın değişik ülkelerinden uçuşlar başlayacak" - İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand: - "Türkiye, uluslararası seviyede pandemiye karşı öneml

Antalya'da ağustostan itibaren turizmde hareketlilik bekleniyor
31 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları

ANTALYA - Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ağustostan itibaren turizmde önemli bir hareketlenme olacağını ümit ettiklerini belirterek, "Avrupa'nın değişik ülkelerinden uçuşlar başlayacak." dedi.

Vali Yazıcı, bazı ziyaretler için Antalya'ya gelen İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand ile makamında görüştü.

İkili arasındaki kısa sohbetin ardından Yazıcı, gazetecilere, kente gelen turist sayısında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle düşüş olduğunu söyledi.

Antalya'da salgın kurallarına uygun standartları olan, güvenlik sertifikasına sahip çok sayıda otelin bulunduğunu vurgulayan Yazıcı, "Bu otelleri bizzat gördüm, denetledim. Misafirlerine güven veriyor. Bu güvenle turist sayısında her geçen gün artış olacaktır. Ağustosun başlamasıyla turizmde önemli bir hareketlenme olacağını ümit ediyoruz. Avrupa'nın değişik ülkelerinden uçuşlar başlayacak." diye konuştu.

- "İranlılar Türkiye'de kendilerini güvende hissediyor"

Büyükelçi Farazmand ise Antalya'nın, Türkiye'nin en önemli şehirlerinden olduğunu, kentte çok sayıda İranlının da yaşadığını söyledi.

Farazmand, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun burada yaptığı görüşmeler sayesinde Antalya'nın "diplomatik başkent"e dönüştüğünü belirtti.

Antalya'nın turizm anlamında yıla sıkıntılı başladığını ifade eden Farazmand, şöyle konuştu:

"Antalya'da Kovid-19 vakasının oldukça az olduğunu öğrendik. Çok yakında turist uçakları da kente gelecek. Antalya için yakında mutlu günlerin başlayacağını umut ediyoruz. Türkiye, uluslararası seviyede pandemiye karşı önemli bir başarı elde etti. Türkiye, elindeki materyalleri 140 ülkeye gönderdi. Komşu ve İslam ülkesi olarak Türkiye'nin bu konudaki başarısından gurur duyuyoruz."

Son yıllarda İranlıların Türkiye'de yaptığı yatırımların arttığına işaret eden Farazmand, "2019'un son ve 2020'nin ilk aylarında İranlılar önemli gayrimenkul yatırımları gerçekleştirdi. Bunca yatırım, İranlıların kendilerini Türkiye'de güvende hissettiğini gösteriyor." dedi.

Daha sonra Yazıcı ile Farazmand, birbirlerine hediye verdi.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR