Isparta Yazar Kasa ServisiIsparta Gül ürünleri

Yaşlı Evi’nde quilling etkinliği

Yaşlı Evi’nde quilling etkinliği
TÜRKİYE 0
Isparta Düğün Salonlarıiysl avmISPARTA DÖNER SALONLARI
  - Yaşlı Evi’nde quilling etkinliği 
 
 - Muratpaşa Belediyesi, Alzheimer Derneği işbirliğiyle Soğuksu Yaşlı Evi’nde TürkçeDE ‘kağıt telkâri’ OLARAK BİLİNEN ‘quilling’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte kıdemli kent sakinleri, rengarenk kağıtları sararak farklı tasarımlara imza attı.  
  Muratpaşa Belediyesi ve Alzheimer Derneği Antalya Şubesi, Soğuksu Yaşlı Evi’nde 2 gün devam eden quilling etkinliği düzenledi. Türkçeye kağıt telkâri ve kağıt katlama sanatı olarak giren quilling etkinliğinde Yaşlı Evi üyeleri, rengarenk kağıtları kesip, incecik şeritler haline getirdi ve özel kıvırma aleti yardımıyla sararak birbirinden farklı tasarımlara imza attı. Gerantologların da katıldığı etkinlikte quillingin motor becerilerinin, el - göz koordinasyonunun ve yaratıcılığın gelişmesine katkıda bulunmasından dolayı yaşlılık dönemi ve özellikle alzheimer hastaları için önemli bir aktivite olarak görüldüğünü belirtildi. 
 
AW438987_01AW438987_02AW438987_03


İHA
                                         
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.