ISPARTA TARIM FUARI
ISPARTA MOBİLYA FİRMALARI

Hamle işe yaradı! 2.47 ton altın...

Hamle işe yaradı! 2.47 ton altın...
TÜRKİYE
G.Tarihi: 03.11.2017 17:38
0
Isparta Düğün Salonları

Hamle işe yaradı! 2.47 ton altın...

Türkiye hazinesinin açıkladığı verilere göre altına dayalı tahvil ve kira sertifikaları döneminin başlamasıyla beraber yastık altından 2.47 ton altın çıkarak ekonomiye kazandırıldı.

 

Hükümet yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için çeşitli teşvikleri bir bir hayata geçiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan çağrısıyla başlayan süreçte şimdiye kadar vatandaşın yastık altında atıl durumda olan altınları hem vatandaşa kazanç olmaya başladı hem de Türkiye ekonomisine...

2-27 Ekim 2017 tarihleri arasında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. şubeleri aracılığıyla talep toplama işlemleri gerçekleştirilen Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraç dönemi tamamlandı.

Türkiye hazinesinin açıkladığı veriye göre, 728 günlük altına dayalı kira sertifikası ve satışlarından tahvil satışlarından toplam 2,47 ton altın toplandı.
 

2 BİN 200 TON ALTIN VAR


Bakan Şimşek'in yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de yastık altı altın miktarının en az 2 bin 200 ton ve yaklaşık 100 milyar dolar değerinde olduğunun tahmin edildiğin ediliyor.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.