Isparta Yazar Kasa ServisiIsparta Gül ürünleri

Erik’ten sonra karpuz ve şeftali de dış pazarda

Erik’ten sonra karpuz ve şeftali de dış pazarda
TÜRKİYE 0
Isparta Düğün Salonlarıiysl avmISPARTA DÖNER SALONLARI
  - Erik’ten sonra karpuz ve şeftali de dış pazarda   
 
 - Akdeniz bölgesinin meyve ambarı Korkuteli’nde Black Diamond Erik ve dalından toplanan Santa Maria armudunun adından Korkuteli yayla şeftalisi ve Karpuz’unda da ihracat hareketliliği yaşanıyor.   İhracatta hareketli günler geçiren Korkuteli,  ‘Black Diamond ve Santa Maria armudunun ardından Şeftali ve Karpuz’u da da Rusya, Duabi ve Kuzey Irak’a gönderiyor. 
  Kalitesine göre üreticilerden alınarak ihracat için bekletilen Black Diamond eriğinin ardından Şeftali ve tarladan toplanan Karpuz’u da  Rusya başta olmak üzere Dubai ve Arap ülkelerine gönderen Korkutelili ihracatçı Osman Deviren, bu yıl verimli bir sezon geçirdiklerini söyledi. İhracata başladıklarını vurgulayan deviren, ilçede yetişen her ürünü ihracata göndermeye başladık. Korkuteli ve Elmalı ilesinden son günlerde günlük olarak 5-6  tır Black Diamond erik ve Santa Maria armudu, Şeftali ve Karpuzu ihracata gönderdik. Bu ihracatlar devam ediyor. Artık bundan sonra Korkuteli meyvesi Tüm Dünya ilkelerinin sofrasında yer almaya devam edecek” dedi. 
 
AW466245_01AW466245_02AW466245_03AW466245_04AW466245_05


İHA
                                         
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.