ISPARTA BALIKÇI

Erdoğan tarih verdi! Yabancı sınırı açıklaması

Erdoğan tarih verdi! Yabancı sınırı açıklaması
TÜRKİYE 0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI

Erdoğan tarih verdi! Yabancı sınırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında yabancı sınırıyla ilgili açıklamalar yaptı.


Erdoğan tarih verdi! Yabancı sınırı açıklaması
 

NTV Spor'un sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemin tartışma konularından biri olan 'Yabancı sınırı' ile ilgili olarak,"2019'dan sonra TFF yabancı sınırını masaya yatırmalı" dedi.

'2019 SONRASI...'

Erdoğan, ''Yasa neyi emrediyorsa, şüphesiz ki bütün kulüpler onu yapıyor. Kulüplerimiz, oyuncuyu niye hazırlar? Milli takım için hazırlar. Ne kadar bir oyuncu süre alırsa, milli takıma adaylık konusunda da şansı artacaktır. Şu anda yurt dışındaki lejyonerlerimizi almak suretiyle, takım oluşturmaya çalışıyoruz. Şu andaki birçok yabancı futbolcuyla, diyelim ki 2019'a kadar anlaşmalar yapılmış. Buna göre bunun üzerinde spekülasyon yapmaya gerek yok, bu yürüyen bir süreç. 2019 sonrası için TFF bütün kulüplerle bunu masaya yatırmalı ve nasıl yürüyelim, buna bakmalı.

"TAMAMEN TERS BAKMAMAK LAZIM"

Yabancı futbolcu olmasın mı? Hiç olmasın mantığı yanlış. Onların da bize katacağı çok şey var. Yabancı sporcuyu İngilizler, Fransızlar oynatıyor. Keşke kendi tohumlarımızdan, topraklarımızdan yetişse; ama bu olmuyorsa, bu dünyanın da bir gerçeğiyse buna da tamamen ters bakmanın bana göre pek faydası olmaz. ifadelerini kullandı.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.