bubble kids

ISPARTA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞAL BESLENME PROJESİ

ISPARTA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞAL BESLENME PROJESİ
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonları

SDÜ BASIN BÜLTENİ

Çocuklar, Bal Süt Yumurtanın İzinde Hayvan Dostlarımızla Tanışıyor

TUBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesince yürütülen “Bal Süt Yumurtanın İzinde Hayvan Dostlarımızla Tanışıyoruz-2 (117B089)” Projesi ile 5-6 yaş arası çocuklar, doğal beslenmenin önemini kavrıyor.

“Sağlıklı gelecek sağlıklı nesillerden oluşur” bilinciyle başlatılan proje kapsamında Mustafa Şener ve Aliköy İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 80 minik öğrenciye, sağlıklı beslenmenin temeli olan bal, süt, yumurta gibi gıdalar anlatıldı. Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Uygulama ve Araştırma Çiftliğinde yer alan süt sağım merkezi, tavuk çiftliği, inek çiftliğinde gözlem yapan öğrenciler, arı, inek, tavuk gibi hayvanları canlı görerek bu hayvanları yakından tanıma fırsatını yakaladı.

Proje Yürütücüsü Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Özden Yılmaz, proje ile ilgili şunları kaydetti: “Toplumların sağlıklı gelecekleri için temel unsur sağlıklı yetişmiş bireylerdir. Okul öncesi dönem insan yaşamının en önemli dönemidir. Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenme kadar iyi geliştirilmiş sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek de önemlidir. Sağlıklı beslenme kavramının okul öncesi eğitimde çocuklara farklı yöntemler uygulayarak öğretilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda projemizin büyük yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Öğrencilerimiz bir ay boyunca proje kapsamındaki bilimsel etkinlikleri heyecanıyla renklendirecek.”

Mustafa Şener İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Çelik ile AliKöy İlköğretim Okulu Müdürü Selçuk Efecan, projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Okul öncesi yaş grubunda somut öğrenmenin her şeyin önünde geldiğini belirten yetkililer, uygulamalı olarak görülen eğitimin daha kalıcı olduğunu, bu tür etkinliklerin öğrencilere önemli kazanımlar sağladığını söyledi.

ISPARTA HABER
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA PERDE FİRMALARIISPARTA İÇ GİYİMISPARTA PVC BayileriISPARTA OTO EKSPERTİZISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA TÜRKER AVM

ÇOK OKUNANLAR