ISPARTA BALIKÇI

Isparta’ya bağımlılık tedavi ve rehabilitasyon merkezi açılıyor

Isparta’ya bağımlılık  tedavi ve rehabilitasyon merkezi açılıyor
ISPARTA
G.Tarihi: 14.03.2018 18:02
0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
 
  - Isparta’ya bağımlılık  tedavi ve rehabilitasyon merkezi açılıyor    
  - Vali Günaydın, bağımlılık tedavi ve rehabilitasyon merkezinde incelemelerde bulundu   
  - Isparta Valisi Şehmus Günaydın:   
  - “Burada tedavi olup, meslek öğrendikten sonra iş sahibi olacaklar”   


 Isparta’da uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yapım ihalesi ve gerekli çalışmaları devam eden bağımlılık tedavi ve rehabilitasyon merkezinde incelemelerde bulunan Vali Şehmus Günaydın, “3 ay içerisinde merkezimizi hizmete açmış olacağız. Burada tedavi görecek gençlerimizin meslek sahibi olabilmeleri için de kurumlarla yapılan çalışmalarımız devam ediyor” dedi.   
   Vali Günaydın ‘Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı’ çerçevesinde kurulması kararlaştırılan ve geçtiğimiz günlerde yapım ihalesi yapılan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi arazisinde incelemelerde bulundu. Mülkiyet ve imar sorunları çözülen 52 dönümlük arazi üzerinde kurulacak olan merkez planlarını inceleyen Vali Şehmus Günaydın, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

  “Türkiye’de ilk” 
  Vali Günaydın, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, üzerine hassasiyetle düştükleri uyuşturucuyla mücadele kapsamında başlatılan ve Türkiye’de ilk olacak projenin en güzel şekilde uygulanması ve başarılı bir şekilde devam edebilmesi için bütün detayları yerinde incelediğini belirtti. 

  “Yapımı 3 ay sürecek” 
Gençlerin bu merkezde  tedavilerinin yanında meslek sahibi olacaklarının da altını çizen Vali Günaydın, " Merkezin yapımına prefabrik olduğu için hemen başlandı. İnşallah 3 ay içerisinde  Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizi hizmete açmış olacağız. Burada tedavi görecek gençlerimizin meslek sahibi olabilmeleri için de kurumlarla yapılan çalışmalarımız devam ediyor.Hayvancılık ve tarımsal ürün alanları ile el sanatları atölyelerinin  yer alacağı merkezde gençler tedavilerinden sonra rehabilitasyon çalışmalarına devam edecek." diye konuştu. 
 
  “Sahip çıkalım” 
  Vali Günaydın, “Tedavi bittikten sonra işimiz bitti anlayışında olmayacağız. Biz gençlerimizin bir meslek sahibi olabilmeleri ve faydalı bir birey olarak hayatlarına devam etmeleri için bütün çalışmaları inşallah bu merkezde gerçekleştirmiş olacağız. Yapımına başlanan ve çok yakında hizmete girecek merkeze bütün Isparta’mızın sahip çıkmasını bekliyorum” ifadelerine yer verdi.  
 
  ISPARTA (İHA)
 
AW333296_01AW333296_02AW333296_03
  
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.