Isparta Yazar Kasa ServisiIsparta Gül ürünleri

Isparta KYK ev sahipliğinde basketbol bölge turnuvası

Isparta KYK ev sahipliğinde basketbol bölge turnuvası
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonlarıiysl avmISPARTA DÖNER SALONLARI
  - Isparta KYK ev sahipliğinde basketbol bölge turnuvası   
 
 
Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İller arası 5.Grup Basketbol Bölge Turnuvası Isparta'da İl Müdürlüğü ev sahipliğinde başladı.   
  Turnuvada ev sahibi Isparta'nın yanı sıra Niğde, Karaman, Nevşehir, Aksaray, Konya, Adana, Mersin ve Antalya KYK takımları mücadele ediyor. KYK Isparta İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt, “Kurumumuz yurtlarında barınan öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı vermek, aralarında dostluk, arkadaşlık, kardeşlik köprüleri kurmak amacıyla spor müsabakaları düzenlenmektedir. Bu kapsamda Basketbol Bölge Turnuvalarına ev sahipliği yapmanın ve ilimizi tanıtmanın onurunu yaşıyoruz” dedi. 
 
  Dereceye girenler Eskişehir’de mücadele edecek 
  Turnuvanın devam eden süreci hakkında bilgi veren KYK İl Müdürü Kurt, “İlimizde yapılan ve 5 gün sürecek Bölge Turnuvalarında şampiyon olan takım Eskişehir'de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazanacak. Müsabakaların centilmence, hoşgörü ve yardımlaşma içerisinde geçmesini, turnuvanın amacına uygun olarak dostluk, arkadaşlık ve kardeşliğe vesile olmasını, herhangi bir sakatlığa maruz kalınmamasını arzu ediyor, tüm takımlara başarılar diliyorum. Öğrencilerimize bu imkanı sağlayan ve Bölge Turnuvası’na ev sahipliğini ilimizde yapılmasını sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşık Bak ve Genel Müdürümüz Sinan Aksu'ya şükranlarımı arz ediyorum.” 

  ISPARTA (İHA) 
 
 
AW364233_01AW364233_02AW364233_03AW364233_04AW364233_05

                                         
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.