ISPARTA BALIKÇI

DAVRAZ İLE İLGİLİ O KARAR VERİLDİ...

DAVRAZ İLE İLGİLİ O KARAR VERİLDİ...
ISPARTA 0
Isparta Düğün SalonlarıISPARTA LOKANTALARI
DAVRAZ KAYAK MERKEZİ İLE İLGİLİ KARAR VERİLDİ

22 Kasım 2016'da rekabet ortamı oluşmadığı için, 1 Mart 2017'de de kazanan firmayla ilgili bazı şüpheler nedeniyle iptal edilen Davraz Kayak Merkezi 5.te- lesiyej ihalesine ilişkin idare kararı, Kamu İhale Kurumu'nda bozuldu.
BİLGİÇ'İN PROJESİ: PARASI BİLE HAZIR
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'in Davraz Kayak Merkezi'nin daha da gelişmesi, ziyaretçi sayısının artırılması amacıyla gündeme getirip kamuoyu ile paylaştığı 2100 metre uzunluğunda, saatte 1500 kişi taşıma kapasiteli 5.telesiyej proje­sinde idari sorunlar çözüldü.
İsparta'nın turizmdeki en büyük id­diası Davraz Kayak Merkezi'nin daha da geliştirilmesi, ziyaretçi sayısının artı­rılması gibi amaçlarla geliştirilen meka­nik tesisler projesinde önemli bir eşik daha aşıldı. TBMM Plan ve Bütçe Ko­misyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'in kamuoyuna taahhüt ettiği ve finansal noktada çözüm bulduğu 2100 metre uzunluğundaki 2.telesiyej tesisi için ya­şanan bürokratik sorunlar Kamu İhale Kurumu'nda aşıldı. 22 Kasım 2016'da rekabet ortamının oluşmadığı için 1 Mart 2017'de de en düşük teklifi veren fir­mayla ilgli bazı şüpheler nedeniyle idare tarafından iptal edilen ihaleye Kamu İhale Kurumu nezdinde yapılan itiraz so­nuçlandı. KİK, 37 milyon TL'lik ihaleyi uygun görüp, onayladı.

Akdeniz muhabirinin edindiği bilgiye göre, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'in Davraz Kayak Merkezi Projesi'nin temeli yıllar önce yapılan 1 .etap telesiyej tesisinin yetersiz kalmasına dayanıyor. Sporcular ile günübirlik ziyaretçilerin ortak kullan­dığı için yoğunluk yaşanan mevcut tele­siyeje ek olarak yeni bir tesis yapılması gündeme getirildi. 2100 metre uzunlu­ğunda, saatte 1500 kişi kapasiteli ek, Davraz'ın 5.telesiyeji olacak tesis için Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları ve Turizm Merkezi İşletme ve Altyapı Hiz­met Birliği ilk ihalesini 22 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirdi. İdare, tek firma­nın katılması nedeniyle rekabet şartları­nın oluşmamasını gerekçe göstererek ihaleyi iptal etti. Davraz Kayak Merkezi, ö.telesiyej tesisi ve diğer tesislerin iyileş­tirilmesini öngören ihale 1 Mart 2017 ta­rihinde yenilendi. Rekabet şartları oluşmasına rağmen bu ihalede başka bir sebep gösterilerek iptal edildi. İha­leye en düşük teklifi vererek kazanan Şanlıurfa merkezli firma, konuyu Kamu İhale Kurumu'na taşıdı. KİK, Davraz Kayak Merkezi mekanik tesisleri ihalesi ile ilgili kararını verdi. 37 milyon TL tuta­rındaki ihale KİK'de onaylandı. Kamu İhale Kurumu, ihalenin kanunlara uygun olduğu kararına vardı. KİK'in kararı doğ­rultusunda Davraz Kayak Merkezi'ne ya­pılacak ö.telesiyej ve diğer yatırımlar için önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi ile firma arasında sözleşmenin imzalan­ması bekleniyor. 37 milyon TL'lik yatırım kapsamında saatte 1500 kişi taşıma kapasiteli ö.telesiyej tesisi kurulacak, ayrıca mevcut tesislerde iyileştirme ya­pılacak. Yine ihale kapsamında Davraz'da trafo merkezi inşa edilecek.


Kaynak:Akdeniz
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.